Gajser poskrbel za pravi šov v Prilipah pri Brežicah

Nastop Tima Gajserja na državnem prvenstvu v motokrosu je na prizorišče privabil več tisoč gledalcev. Svetovni prvak v razredu MXGP je prepričljivo dobil uvodno dirko.

Tim Gajser je obe vožnji začel silovito in povedel že takoj po startu ter nato le še nadziral najbljižje tekmece. Skupno drugo mesto je na koncu osvojil Klemen Gerčar, tretji pa Peter Irt. Irt je imel v prvi vožnji nekaj smole, saj je padel že v uvodnem krogu in si močno otežil delo. V drugem nastopu je nato ugnal Klemena Gerčarja in osvojil drugo mesto. Omenjena trojica bo že prihodnji teden tekmovala na dirki svetovnega prvenstva MXGP v Italiji.

Pred domačim občinstvom je vedno lepo tekmovati. Vesel sem, da se je zbralo tako veliko število ljudi in nas prišlo bodrit, to je odlično za slovenski motokros,” je po zmagi povedal Gajser, ki mu domače dirke predstavljajo odličen trening.

V kategoriji MX2 je do zmage prišel aktualni prvak Jan Pancar, v kategoriji MX 125 je bil najhitrejši Matevž Robek (MK Fire Group), v kategoriji MX 85 pa je bil najboljši Gal Hauptman (AMD Šentvid pri Stični).

Naslednja dirka za državno prvenstvo Slovenije bo na sporedu 30. aprila na stezi Škedenj pri Slovenskih Konjicah.