Gajser v Trentinu za las zgrešil zmago

Avtomoto ostalo 16. Apr 201721:23 > 21:27

Tim Gajser je na peti dirki SP-ja v motokrosu v Trentinu odpeljal odlično drugo vožnjo in na cilj pripeljal kot prvi, a na koncu osvojil drugo mesto. Zmaga je odšla v roke domačinu Antoniu Cairoliju.

Po prvi vožnji je bil Tim Gajser na tretjem mestu, a je odlično odpeljal drugo vožnjo, kar je zadostovalo za drugo mesto. Zaradi odlično odpeljanega drugega dela je bil Gajser blizu zmagi, saj je Antonio Cairoli po padcu v tretjem zavoju zdrsnil v ozadje.

V kolikor bi Cairoli osvojil tretje ali slabše mesto v drugi vožnji, bi zmagal Gajser, a se je Italijan po silovitem napadu in prehitevanju Jeffreya Herlingsa in Evgenija Bobriševa v zadnjem krogu vendarle prebil na drugo mesto. Na koncu je imel Cairoli 47 točk, Gajser pa dve manj. Tretje mesto je osvojil Arnaud Tonus.

Na startu sta bila poleg Gajserja še dva Slovenca – Klemen Gerčar in Peter Irt, ki pa sta prvo vožnjo končala v ozadju. Irt je osvojil 33. mesto, Gerčar pa 38., a sta oba v drugo popravila dosežke. Gerčar je končal na 27. mestu, Irt pa je bil 29. Kljub temu nihče od njiju ni dosegel točk v točkovanju za SP.