Gajser tudi na drugi dirki padel in izgubil vodstvo

Twitter, rusmiadi

Tim Gajser tokrat ni blestel na VN Latvije, sedmi dirki letošnje sezone svetovnega prvenstva v motokrosu. V obeh vožnjah razreda MXGP je namreč padel. Če je po prvem padcu še vstal in napredoval do 14. mesta, po drugem pa ni mogel. Zdaj v skupnem seštevku prvenstva vodi Italijan Antonio Cairoli.

Tim Gajser tokrat ni blestel na VN Latvije, ki je bila sedma letošnja preizkušnja svetovnega prvenstva v motokrosu. V obeh vožnjah razreda MXGP je namreč padel. Če je po prvem padcu še vstal in napredoval do 14. mesta, po drugem pa ni mogel. Zdaj v skupnem seštevku prvenstva vodi Italijan Antonio Cairoli.

Italijan je bil v prvi vožnji peti, v drugi pa drugi, zdaj ima 17 točk prednosti v skupnem seštevku prvenstva pred slovenskim nasprotnikom. V obeh vožnjah je bil sicer najboljši Nizozemec Jeffrey Herlings (KTM), ki je zabeležil svojo prvo zmago v razredu MXGP. Drugo mesto je skupno zasedel Cairoli, tretje pa Rus Jevgenij Bobrišev.

Slovenija je imela v Kegumsu prvič letos štiri tekmovalce, ki pa so imeli obilo smole. V prvi vožnji je poleg Gajserja na cilj prišel še Petr Irt na 27. mestu, medtem ko sta Jernej Irt in Klemen Gerčar odstopila. Slednji si je pri padcu poškodoval koleno in moral v bolnišnico.

Smola se je nadaljevala v drugi vožnji, ki jo je končal le Peter Irt na 19. mestu in osvojil prvi dve točki v sezoni. Skupno je veliko nagrado končal na 24. mestu. Gajser je bil 17., Irt 34., Gerčar pa na 36. mestu.

Naslednja dirka bo sicer 21. maja v nemškem Teutschenthalu.