Gajser v Nemčiji osvojil 11. mesto

Slovenski motokrosist Tim Gajser je na preizkušnji za svetovno prvenstvo v Nemčiji končal na skupno 11. mestu. Svetovni prvak je bil 12. v prvi vožnji in deseti v drugi. Zmagovalec dirke v Teutschenthalu je bil vodilni v skupnem seštevku Italijan Antonio Cairoli.

Cairoli je zmagal z drugim mestom v prvi in zmago v drugi vožnji; drugi je bil z enakim izkupičkom Nizozemec Jeffrey Herlings, tretji pa Francoz Gautier Paulin.

V Nemčiji je bil še en slovenski predstavnik Jernej Irt, ki pa je v prvi vožnji odstopil, v drugi pa zaradi posledic padca in poškodbe ni tekmoval.

Skupno v SP ima Cairoli po današnji preizkušnji 305 točk, Gajser na drugem mestu pa 261. Paulin se mu je močno približal, saj zaostaja le še točko.

Svetovno prvenstvo se bo v francoskem Erneeju nadaljevalo že čez teden dni.