Indy 500: Alonsu nagrada za debitanta leta

Mark Thompson/Getty Images Sport

Dvakratni svetovni prvak Formule 1 Fernando Alonso je bil proglašen za debitanta leta na sloviti dirki Indy 500, ki jo je zaradi okvare motorja končal ob progi.

Dirkač McLaren Honde je izpustil VN Monaka, da bi lahko nastopil v Indianapolisu. Slovito dirko Indy 500 je začel s petega startnega položaja, med dirko nekajkrat tudi vodil in imel v povprečju najboljši čas, vendar ga je 21 krogov pred koncem na cedilu pustil Hondin motor.

Kljub temu, da dirke ni končal, so ga predstavniki medijev izbrali za debitanta leta. Nagrado so prvič podelili leta 1952.

Fernando Alonso je z nastopom na sloviti dirki zaslužil 305.805 ameriških dolarjev, skupni nagradni sklad, ki so ga organizatorji podelili med 33 dirkačev, je sicer znašal 13.1 milijona dolarjev.