Žagar v Cardiffu do tretjega mesta

matejzagar55

Slovenski spidvejist Matej Žagar je navdušil na dirki serije grand prix v Cardiffu. Žagar je osvojil tretje mesto, pred njim sta končala le Poljak Maciej Janowski in Avstralec Jason Doyle.

Matej Žagar je na dirki za VN Velike Britanije hitro nakazal dobro formo. Zmagaj je v četrti in peti dirki večera, v 12. je bil drugi, v 14. vožnje ni dokonča, v 19. pa je osvojil tretje mesto. Finalno vožnjo si je izboril z drugim mestom v drugi polfinalni skupini.

Za Žagarja je bil to prvi finale po lanskem oktobru. Startal je iz povsem zunanjega položaja, malce slabše začel, a nato po odstopu dotlej suverenega Poljaka Bartosza Zmarzlika prišel do tretjega mesta.

V skupni razvrstitvi še naprej vodi Jason Doyle z 78 točkami, Žagar je je deveti z 48 in za osmouvrščenim Slovakom Martinom Vaciulikom zaostaja le še točko.