Gajser zmagal na VN Švedske

Slovenski motokrosist Tim Gajser je zmagovalec dirke svetovnega prvenstva v razredu MXGP na Švedskem. Gajser je dobil prvo vožnjo, v drugi pa osvojil drugo mesto.

Aktualni svetovni prvak Tim Gajser je dan na Švedskem začel sijajno in najprej za novih 25 točk v SP-ju ugnal Nizozemca Jeffreyja Herlingsa in Francoza Gautierja Paulina. V drugi vožnji je Gajser moral priznati premoč le Francozu Romainu Febrveju, tretji pa je bil Paulin.

Vodilni v skupnem seštevku SP-ja Italijan Antionio Cairoli je osvojil skupno sedmo mesto.

Gajser je imel zadnje čase veliko težav s poškodbami, v zadnjih tednih pa vidno dvignil svojo formo in se vrnil na zmagovita pota. To je bila njegova tretja zmaga v tej sezoni.

Slovenske barve sta na Švedskem zastopala še brata Jernej in Peter Irt, ki sta v prvi vožnji elitnega razreda MXGP ostala brez točk. Jernej je osvojil 21. mesto, Peter pa 24. Peter Irt je v drugi vožnji odstopil, Jernej pa je z 19. mesto prišel do dveh novih točk v skupnem seštevku za SP.

V skupnem seštevku sprememb ni, na vrhu še naprej prepričljivo ostaja Italijan Antonio Cairoli, ki ima 631 točk, drugi je Herlings s 530, tretji pa Paulin s 526. Gajser se je utrdil na petem mestu in ima na svojem računu 453 točk.

Naslednja dirka je na sporedu 3. septembra v ameriškem Jacksonvillu.