Gajser deveti v Valkenswaardu

Tim Gajser je dirko v nizozemskem Valkenswaardu po kazni tekmecu Harriju Kulasu pridobil eno mesto in dirko za VN Evrope v Valkenswaardu končal na devetem mestu.

Vodstvo dirke je Estonca Harrija Kullasa kaznovalo s petimi mesti slabšo uvrstitvijo (v cilju druge vožnje je bil sicer 12. in pred Gajserjem), ker njegov motor ni ustrezno prestal kontrole hrupa po koncu preizkušnje.

Gajser je bil v prvi vožnji deveti, v drugi pa po dveh padcih 14. oziroma po kazni tekmecu 13.; skupno pa je to prineslo deveto mesto na dirki in prvih 20 točk v sezoni 2018. Drugi slovenski predstavnik na Nizozemskem Klemen Gerčar je ostal brez njih, potem ko je bil v prvi vožnji 31., v drugi pa 28., skupno pa 31.

Na drugi postaji sezone je sicer slavil Nizozemec Jeffrey Herlings, ki je premagal Italijana Antonia Cairolija, tretji pa je bil Francoz Gautier Paulin. Herlings tudi vodi v skupnem seštevku za svetovno prvenstvo v razredu MXGP pred svetovnim prvakom Cairolijem. Gajser je na 16. mestu.

Sezona se bo nadaljevala že naslednji teden z dirko v Valencii.