Gajser v Italiji končal na sedmem mestu

Slovenski motokrosist Tim Gajser je na četrti dirki svetovnega prvenstva v motokrosu (VN Italije) zasedel sedmo mesto. Zmagal je Nizozemec Jeffrey Herlings, drugi je bil Belgijec Clement Desalle, tretji pa Italijan Antonio Cairoli.

Slovenski navijači so ob progi Pietramurata znova zasedli zdaj že tradicionalni “slovenski ovinek”, ki je bil obarvan v rumeno-rdečo barvo.

Gajser je vozil na četrtem mestu in držal stik s tretjeuvrščenim Francozom, Romainom Febvrejem. Domačemu favoritu Antoniu Cairoliju se je štart povsem ponesrečil, a je izkušeni Italijan do konca uspel napredovati.

Nekaj krogov pred koncem je prehitel še Gajserja, ki je prvo vožnjo končal na petem mestu. V ospredju je bil Herlings znova razred zase in je v prvi vožnji suvereno ugnal tekmece. Drugi slovenski motokrosist, Klemen Gerčar, je bil v prvi vožnji 27.

Drugo vožnjo je najbolje začel Cairoli, vendar pa je moral letos devetkratni svetovni prvak na domačem terenu premoč priznati izjemnemu Herlingsu, ki je znova vozil povsem svojo dirko. Cairolija je prehitel že v tretjem krogu, za tem pa je prednost le še povečeval in ga na koncu prehitel kar za dvajset sekund.

Gajser se je v drugi vožnji znova zapletel na štartu in je moral precej nadoknaditi. Končal je na osmem mestu. Gerčar je v drugo za las zgrešil točke. Začel je znotraj dvajseterice, na koncu je bil 22. V skupnem seštevku je bil Gerčar 27.

V skupnem seštevku SP-ja je Herlings povečal prednost pred Cairolijem na deset točk, Gajser je napredoval na deveto mesto. Najboljši slovenski motokrosist je po štirih dirkah v SP napredoval na deveto mesto v skupnem seštevku s 77 točkami, potem ko je moral prvo dirko zaradi poškodbe izpustiti. Herlings ima na prvem mestu 191 točk, Cairoli na drugem 181, Desalle pa na tretjem 145.

Peta dirka svetovnega prvenstva v motokrosu bo prihodnji vikend na Portugalskem.