Gajser četrti na VN Lombardije

Antonio Cairoli (KTM) je zmagovalec VN Lombardije. Slovenski motokrosist Tim Gajser (Honda) je v Ottobianu zasedel končno četrto mesto.

Gajser, ki je v kvalifikacijah zasedel 14. mesto, je bil po prvi vožnji, potem ko mu start ni najbolje uspel, saj so ga tekmeci zaprli in je uvodni krog končal na 12. mestu, šesti. Boljša je bila druga vožnja, ko je zaostal le za domačim matadorjem, Cairolijem, ki je bil najhitrejši v obeh vožnjah. Tretji je bil v drugi vožnji Francoz Gautier Paulin, ki je zasedel tudi skupno drugo mesto. Na stopničke se je zavihtel še Britanec Max Anstie. Drugi Slovenec na dirki Klemen Gerčar (Husqvarna) je bil 23.

Italijan Cairoli je tako odlično izkoristil odsotnost Jeffreyja Herlingsa. Herlings, vodilni v svetovnem prvenstvu, si je na treningu zlomil ključnico in v Italiji ni tekmoval. Kljub temu je zadržal skupno vodstvo, a se mu je Cairoli precej približal. Gajser je v skupnem seštevku šesti.