Prvi letošnji finale in tretje mesto za Žagarja

matejzagar55

Slovenski serijski prvak Matej Žagar se je na sedmi dirki letošnje sezone Speedway GP v Teterowu v Nemčiji prvič letos uvrstil v finale, kjer je končal na tretjem mestu.

Mateja Žagarja sta v velikem finalu dirke v Nemčiji prehitela Poljaka Maciej Janowski in Bartosz Zmarzlik. Ljubljančan je odlično formo nakazal že v predtekmovalnih bojih, ko je trikrat zmagal in bil dvakrat tretji, kar je bilo dovolj za drugo mesto po predtekmovanju. V polfinalu se je znova veselil zmage, v finalu pa je bil kmalu po finalu na drugem mestu, nato pa dirko sklenil na končnem tretjem mestu.

Žagar se je na stopničke znova zavihtel po avgustu 2018, ko je v Malilli končal na drugem mestu.

Žagar ima po sedmih dirkah na svojem računu 52 točk, s čimer zaseda deseto mesto, na vruh sta Zmarzlik in Leon Madsen s 85 točkami.

Svetovno prvenstvo se nadaljuje naslednjo soboto z dirko na Danskem – neposredni prenos obračunov iz severa Evrope na SK 5.