Borilni

20.11.2020 | 16.27 > 16:39

EP: Trstenjak in Leški brez kolajne

Na evropskem prvenstvu v judu v Pragi sta v kategoriji do 63 kg brez odličja ostali Tina Trstenjak in Andreja Leški. Obe sta bili poraženi že v četrtfinalu.

Facebook /JZS

Tina Trstenjak, Andreja Leški

Olimpijsko zmagovalko Tino Trstenjak je v četrtfinalu premagala Magdalena Kršsakova (Avstrija), Andrejo Leški pa Martyna Trajdos (Nemčija).

Slovenki sta se nato pomerili v repašažu, v katerem je bila z ipponom boljša Andreja Leški. To je pomenilo, da se je borila za bronasto kolajno, vendar jo je v podaljšku po kaznih premagala Juul Franssen (Nizozemska).

Naslov evropske prvakinje je že šestič osvojila Franozinja Clarisse Agbegnenou.

V kategoriji do 70 kg se je Anka Pogačnik borila v repašažu, vednar izgubila proti Miriam Burtkereit (Nemčija). Martin Hojak (do 73 kg) je izpadel v prvem kolu proti Grku Giorgiosu Azoidisu.

Po dveh dneh EP Slovenija še vedno nima odličja.