Štiri zlata odličja v Budimpešti

SK Fight 22. Maj 201716:15 > 16:19
KBZS

Na odprtem prvenstvu Madžarske, ki šteje v serijo tekmovanj za svetovni pokal združenja WAKO, so se v konkurenci 2692 tekmovalcev iz 38 držav izkazali tudi naši borci. Slovenska odprava se tako v domovino vrača s štirimi članskimi zlatimi odličji.

V disciplini light-contact je bil v kategoriji do 69 kg najboljši Mariborčan Nejc Gazvoda. Aktualni evropski prvak je tako na najboljši način potrdil vlogo favorita tudi na jesenskem svetovnem prvenstvu.

V isti disciplini je z zmago v kategoriji do 89 kg ponovno dokazal svojo kvaliteto in dobro pripravljenosti potrdil David Žibrat, sicer večkratni dobitnik odličij na največjih tekmovanjih.

V disciplini kick-light je v kategoriji do 69 kg iz najvišje stopničke slavil Petar Spasenić. Svetovni prvak v mladinski konkurenci je po letošnji osvojitvi naslova članskega državnega prvaka ponovno dokazal, da gre nanj računati za najvišja mesta tudi v članskih vrstah.

V isti disciplini je v najlažji kategoriji do 57 kg niz slovenskih uspehov v četverček zlatih odličij zaokrožil še Ljubljančan Jakob Šimnic.

Hungarian Open je turnir najvišje ravni. O njegovi moči priča tako kvaliteta konkurence kot številčnost tekmovalcev. Pomenljiv je podatek, da je turnir letos potekal hkrati v kar dveh športnih dvoranah – ločeno za ring in tatami discipline. Spričo uspehov naših tekmovalcev in odlične organizacije lahko z veliko mero optimizma pričakujemo letošnje člansko svetovno prvenstvo, ki se bo novembra odvilo prav tu v Budimpešti,” je svoje vtise s tekmovanja strnil predsednik KBZS Vladimir Sitar.