Zgodovinska medalja za judoista Žganka

SK Fight 1. Sep 201718:00 > 18:06
sport klub

Slovenski judoist Mihael Žgank je osvojil srebro medaljo na svetovnem prvenstvu v Budimpešti v kategoriji do 90 kilogramov.

Mihael Žgank je na svetovnem prvenstvu v Budimpešti v kategoriji do 90 kilogramov, osvojil prvo – zgoovinsko medaljo za slovensko judo in ta je bila srebrnega leska.

Največji uspeh v svoji karieri je uspel tudi njegovemu nasprotniku v finalu 21-letnemu Nemanji Majdovu, ki je osvojil zlato medaljo. Dokaj izenačen dvoboj se je prelevil v podaljšek, ki ga je dobil Srb. Mladi Žgank je bil namreč po odločitvi sodnikov kaznovan s “shidom”.

Žgank je na poti k drugi medalji na prvenstvu za Slovenijo najprej premagal Kena Kristofferja Kaljulaida, nato pa še Beka Gviniašvili, Husena Halmurzajeva, v četrtfinalu je premagal branilca aslovaa in bronastega z zadnjih olimpijskih iger Donghana Gwaka.

Včeraj je Tina Trstenjak osvojila srebrno medaljo v kategoriji do 63 kilogramov.