V petek slavil Gomboc, v soboto Leškijeva

SK Fight 10. Mar 201821:42 > 21:55
Getty Images

Izjemni nastopi slovenskih judoistk in judoistov na VN Agadirja v Maroku se nadaljujejo. Obračune svetovne serije v živo spremljajte na programih Sportkluba.

Potem ko je v petek Adrian Gomboc slavil v kategoriji do 66 kilogramov, Aljaž Sedej je bil v isti kategoriji tretji, Kaja Kajzer je bila v kategoriji do 57 kg srebrna, Maruša Štangar pa v kategoriji do 48 kg tretja, je v soboto z zmago v kategoriji do 63 kg zablestela Andreja Leški.

V finalu je Avstralko Katharino Haecker za 29. zmago Slovenije v sklopu velikih nagrad premagala po treh minutah in 15 sekundah. Anka Pogačnik je bila v kategoriji do 70 kg tretja.

V nedeljo bosta v Agadirju nastopili še Klara Apotekar in bronasta iz olimpijskih iger v Riu Ana Velenšek. Boje spremljajte v živo na Sportklubu.