SKA le še korak stran od naslova

Uncategorized 14. Apr 201721:15 > 21:17
SK

Ekipa SKA iz Sankt Peterburga je v četrti tekmi finala KHL lige premagala aktualne prvake iz Magnitogorska in se tako še bolj približala naslovu. SKA je tokrat doma slavil z izidom 3:2.

Gostje so četrto tekmo začeli bolje in povedli že po 27 sekundah srečanja. Viktor Antipin je izkoristil podajo Birjukova in Mozjakina ter kaznoval nepazljivost domačih. Do konca prve tretjine gledalci niso videli zadetkov, SKA pa je do izenačenja prišel v 3. minuti druge tretjine, ko je v polno meril Dinar Hafizulin.

Šest minut pred koncem drugega dela je aktualni prvak spet prišel v prednost. Udarila je finska naveza. Tomi Santala je je poiskal Oskarja Osalo, ki je lepo zaključil protinapad in “Magnitka” je v zadnji del srečanja krenila z golom prednosti (2:1).

Po le 88 sekundah zadnjega dela srečanja je Andrej Zubarjev streljal proti golu, zlomil palico, vendar je plošček zadel Osalo in vendarle končal za hrbtom Vasilija Košečkina. Odločilni trenutek srečanja se je zgodil 10 minut kasneje, ko je bil izključen Danis Zaripov.

Lahko rečemo, da je bila kazen neupravičena, so pa igro z igralcem več domači zelo dobro izkoristili, Hafizulin je dosegel svoj drugi gol in SKA popeljal do zmage. Čeprav je vratar Košečkin akcijo končal na tleh, ni bilo nobenega razloga, da sodniki gol razveljavijo.

SKA ima sedaj veliko priložnost, da osvoji drugi naslov kontinentalne lige. Prvi “meč” plošček bodo imeli na 5. tekmi serije, ki jo bodo v nedeljo odigrali pri Magnitogorsku.