Stamkos se je vrnil; Tampa povedla v finalu

Liga NHL 24. Sep 20208:09 > 8:25

Na tretji tekmi finala za Stanleyjev pokal je Tampa Bay s 5:2 premagala Dallas in v seriji povedla z 2:1. Prvič po poškodbi je zaigral kapetan Steven Stamkos in k zmagi prispeval gol.

Potem, ko zaradi poškodbe ni igral celotno končnico, se je izkušeni kapetan Steven Stamkos vrnil na led, dosegel gol, vendar v drugi in tretji tretjini ni več igral. Niti igralec, niti trener Jon Cooper po tekmi nista pojasnila, zakaj ne. Njegov nastop na 4. tekmi je za zdaj vprašljiv.

Tampo je v vodstvo v 6. minuti povedel Nikita Kučerov, preden je dobro minuto kasneje Stamkos s svojim prvim strelom na gol povišal na 2:0. Dallas se je v igro vrnil z zadekom Jasona Dickinsona v 12. minuti.

V drugi tretjini je Tampa povsem prevladovala (razmerje v strelih 21:4) in dosegla tri gole. Že v prvi minuti je ob številčni prednosti zadel branilec Viktor Hedman, to pa je bil že njegov 10. gol v končnici, nato pa sta vratarja Hudobina premagala še Brayden Point (11. gol) in Ondrej Palat (10. gol).

V zadnjem delu igre je Tampa z disciplinirano obrambo brez pretresov zadržala prednost, za Dallas je sicer uspel zadeti Miro Heiskanen, vendar zmaga ekipe s Floride ni bila niti enkrat ogrožena.