Martin Rose/Getty Images

Hokej

24.09.2020 | 09.03

Tampa povedla v finalu Lige NHL

Hokejisti Tampa Baya so na tretji tekmi finala Lige NHL s 5:2 premagali Dallas in v seriji povedli z 2:1.

Tampa Bay Lightning

Getty Images/Bruce Bennett

Tampa je zelo zgodaj prišla do prednosti 2:0. V šesti minuti je zadel Kučerov, le minuti zatem pa še kapetan Stamkos, ki je včeraj zaigral prvič po 25. februarju. Dallas je zaostanek znižal v 12. minuti prek Dickinson, ki je zadel ob igri z igralcem manj.

V drugi tretjini je Tampa rešila vprašanje zmagovalca in dosegla tri gole. Natančni so bili Hedman, Point in Palat.

Končni rezultat obračuna je v zadnji tretjini postavil Heiskanen.

Četrta tekma je na sporedu 26. septembra.