Getty Images/Bruce Bennett

Hokej

27.09.2020 | 07.58

Dallas ostaja v igri za Stanleyjev pokal

Hokejisti Dallas Stars so na peti tekmi finala lige NHL v drugem podaljšku premagali Tampo Bay s 3:2 in zaostanek v seriji znižali na 3:2 v zmagah. Mož odločitve je bil Corey Perry.

hokej, NHL, Dallas Stars, Corey Perry

Corey Perry

Stanleyjev pokal je bil pripravljen na podelitev, toda ekipa iz Teksasa je Tampi preprečila slavje, potem ko je za zmago v drugem podaljšku zadel Corey Perry.

Perry je Dallas povedel v vodstvo v prvi tretjini, v drugi je za Tampo izenačil Ondrej Palat. V zadnjem delu je ekipa s Floride prišla do prednosti po golu Mihaila Sergačjova in bila le še sedem minut oddaljena od slavja. Takrat pa se je, po strelu branilca Heiskanena, pred vrati najbolje znašel Joe Pavelski in izenačil na 2:2.

Prvi podaljšek je minil brez gola, odločitev pa je padla po 9:23 drugega podaljška. Z modre črte je streljal Klingberg, Perry je prišel do odbitega ploščka in iz drugega poskusa premagal vratarja Andreja Vasiljevskega za zmago, ki Dallas ohranja v igri za Stanleyjev pokal.

Šesta tekma finalne serije bo na sporedu v noči na torek, ko bo imela Tampa drugo priložnost, da si zagotovi Stanleyjev pokal, ki ga je do zdaj osvojila samo leta 2004.