Pittsburgh izenačil proti Ottawi

Liga NHL 16. Maj 20175:08 > 5:11
Bruce Bennett/Getty Images

Hokejisti Pittsburgha so z minimalnih 1:0 dobili drugo tekmo konferenčnega finala Vzhoda proti Ottawi. Edini gol je dosegel Phil Kessel.

Edini gol na tekmi je padel slabih sedem minut pred koncem tekme. Kessel je sprejel podajo Jevgenija Malkina z leve strani in sprožil iz zapestja ter poskrbel za veliko zmago svojega moštva, ki je tako rezultat v zmagah izenačilo na 1:1.

Blestela sta oba vratarja. Marc-Andre Fleury jih je zbral 23, Craig Anderson na drugi strani pa še pet več.

Trener Ottawe Guy Boucher je po tekmi iskreno priznal, da si njegovo moštvo zmage ni zaslužilo: “V tretji tretjini je Pittsburgh dvignil raven igre, mi nismo. Ves čas so napadali, bili so zelo agresivni, mi tega nismo bili sposobni.

Tretja tekma bo v noči s srede na četrtek v Ottawi.