NHL: Nashville blizu zgodovinskega mejnika

Liga NHL 21. Maj 20174:10 > 4:16
Getty Images/Frederick Breedon

V peti tekmi finala zahodne konference lige NHL so Nashville Predators v gosteh s 3:1 premagali Anaheim Duckse.

Domači so, po prvi tretjini, v kateri ni bilo golov, povedli v 33. minuti srečanja, potem ko je v polno meril Chris Wagner. Predatorsi so uspeli izenačiti v izdihljajih druge tretjine – 20 sekund pred sireno je bil natančen Colin Wilson.

Devet minut pred koncem je ekipo iz Nashvillea v vodstvo povedel Pontus Ålberg, zmago gostov pa je v zadnji minuti srečanja potrdil Austin Watson in postavil končni izid tekme.

Predatorji imajo sedaj v seriji prednost (3-2) in so tik pred zgodovinskim uspehom kluba, saj se hokejski kolektiv iz zvezne države Tennessee še nikdar ni uvrstil v finale lige in igral za Stanleyov pokal. Prvi “zaključni plošček” za finale bodo imeli hokejisti Nashvillea doma in sicer v noči s ponedeljka na torek.

V seriji vzhodne konference med Pittsburgom in Ottawo je rezultat 2-2.