Hat-trick Sissonsa za zgodovinsko finale Nashvilla

Liga NHL 23. Maj 20175:01 > 5:03
Frederick Breedon/Getty Images

Hokejisti Nashville Predators so se prvič v zgodovini franšize uvrstili v veliki finale lige NHL, potem ko so v finalu zahodne konference izločili Anaheim Ducks. Predatorji so v odločilni šesti tekmi pred svojimi navijači na krilih hat-tricka Coltona Sissonsa račke odpravili s 6:3.

Navijači Nashvilla slavijo Coltona Sissonsa, ki je zabil šele drugi hat-trick za predatorje v končnici lige NHL. Pred njim je to leta 2015 uspelo zgolj Filipu Forsbergu, ki je bil tudi tokrat med strelci, ko je v 58. minuti zadel za 5:3. Ob Sissonsu in Forsbergu je mrežo Anaheima dvakrat zatresel še Austin Watson.

Za Duckse so zadeli Ondrej Kaše, Chris Wagner in Cam Fowler, vse ostale njihove poizkuse pa je zaustavil tudi tokrat sijajni Pekka Rinne, ki je ubranil 38 od 41 strelov. Zanimivo, da so imeli predatorji le 18 strelov, a zato merili veliko natančnejše od svojih nasprotnikov.

Nashville je vodil z 2:0, nato s 3:1, vendar so rački uspeli izenačiti na 3:3. Ko je Sissons šest minut pred koncem zadel za 4:3, je bilo srečanje praktično odločeno, saj gostje v zaključku niso imeli priložnosti za nov priključek, Watson in Forsberg pa sta le še potrdila uvrstitev v finale.

Predatorji so si prvič v 19-letni zgodovini kluba zagotovili nastop v finalu Stanleyevega pokala, pred tem pa so se sploh prvič uvrstili v konferenčni finale. V celotni končnici so vpisali 12 zmag in štiri poraze.

Nashville v finalu čaka Pittsburgh ali Ottawa. V finalu vzhodne konference trenutno bolje kaže Pittsburghu, ki vodi s 3:2, šesta tekma bo v noči na sredo odigrana v Ottawi.