Veteran Kunitz odločili na sedmi tekmi

Liga NHL 26. Maj 20176:11 > 6:17
Minas Panagiotakis/Getty Images Sport

Hokejisti Pittsburgha bodo branili naslov prvaka lige NHL. Pingvini so na odločilni sedmi tekmi finala Vzhodne konference po dveh podaljških Ottawo premagali s 3:2. Odločilni zadetek je v 85. minuti po podaji Sidneyja Crosbyja zabil izkušeni Chris Kunitz. Pittsburgh v finalu čaka Nashville.

Neverjetno zanimiva serija Pittsburgha in Ottawe se več kot očitno drugače niti ni mogla zaključiti. Podatek, da se je prvič po letu 1994 sedmi obračun finala konference odločil šele v drugem podaljšku, pove dovolj, kako izenačen je bil dvoboj .

Po prvi tretjini brez zadetkov je Chris Kunitz v 30. minuti zadel za vodstvo pingvinov, a je Mark Stone izenačil le 20 sekund kasneje. Za novo vodstvo domačih je v 52. minuti poskrbel Justin Schultz, za drugo izenačenje in podaljške je tri minute kasneje natančno meril Ryan Dzingel.

Odločitev je padla v 85. minuti, ko je podajo Sidneyja Crosbyja izkoristil Kunitz in Pittsbrugh drugič zapored popeljal v boj za Stanleyjev pokal. Pingvini bodo lovili svoj peti naslov lige NHL, medtem ko bo Nashville sploh prvič zaigral v velikem finalu.