Las Vegas z zmago spisal zgodovino

Liga NHL 7. Okt 20179:05 > 9:09
NHL

Novinci v ligi NHL, Zlati vitezi iz Las Vegasa so na prvi tekmi v klubski zgodovini z 2:1 premagali Dallasa in tako na najlepši način začeli svoje udejstvovanje v Ligi NHL.

Las Vegas je prva ekipa po Ottawi leta 1992, ki je dobila otvoritveno tekmo v Ligi NHL. Nazadnje se je liga razširila leta 2000, ko sta v ligo vstopila Minnesota in Columbus.

Junaka tekme sta bila vratar Marce Andre Fleury, ki je ustavil 45 strelov, in dvakratni strelec James Neal. Napadalec Las Vegasa je najprej izenačil izid v 51. minuti, nato pa zabil zmagoviti gol slabe tri minute pred koncem. Dallas je v vodstvo ob koncu druge tretjine popeljal Tyler Seguin.

Tekma je minila tudi v spomin na žrtve strelskega napada, ki je v začetku tedna pretresel Las Vegas. Umrlo je 58 ljudi.

floridskem derbiju je Tampa Bay s 5:3 ugnala Florido, Columbus pa je s 5:0 odpravil New York Islanderse. Igralec tekme je bil Artemi Panarin, ki je prispeval tri podaje.

COLUMBUS – NY ISLANDERS 5:0
TAMPA BAY – FLORIDA 5:3
DALLAS – LAS VEGAS 1:2