Izjemni Kopitar in Kralji na vrhu lige NHL!

Liga NHL 16. Okt 201710:00 > 10:04

Anže Kopitar nadaljuje z izjemnimi predstavami v letošnji sezoni lige NHL. Kopi je sinoči ob zmagi Los Angeles Kings proti New York Islanders s 3:2 prispeval zadetek in podajo ter svojo ekipo popeljal na vrh lige NHL.

Anže Kopitar je v letošnji sezoni dosegel že štiri zadetek in podaje in je z naskokom najboljši mož svoje ekipe. Slovenski zvezdnik je odlično odprl srečanje proti New Yorku, saj je že v 13. minuti tudi z nekaj sreče (plošček se je po njegovi podaji v vrata odbil od Adama Pelecha) premagal Jaroslava Halaka. Islandersi so izenačili v 29. minuti, že tri minute kasneje pa je za novo vodstvo kraljev ob igralcu več zadel Jake Muzzin. Odločilni trenutek srečanja se je zgodil v 46. minuti. Kopitar je ob igralcu manj na ledu prestregel podajo gostov, nato pa lepo zaposlil Drewa Doughtyja, ki je zadel za 3:1. Gostje so v 55. minuti preko Caseyja Cizikasa uspeli znižati, v zaključku je Darcy Kuemper (prvič je začel tekmo v vratih kraljev) s pomočjo branilcev uspel zadržati vse nalete gostov.

Kings so se z zmago povzpeli na vrh lige NHL, kjer imajo devet točk, enako kot Chicago, a s tekmo manj. Kapetan kraljev je z osmimi točkami na petem mestu lestvice strelcev.