Suvereni Kingsi tokrat odpihnili Montreal

Liga NHL 19. Okt 20179:05 > 9:21

Los Angeles Kingsi so pred domačimi gledalci vknjižili novo zmago, tokrat so s 5:1 premagali Montreal Canadiense. Anže Kopitar je tokrat ostal brez točk, so pa zato blesteli drugi njegovi soigralci.

Los Angeles Kingsi so na petih tekmah zbrali pet zmag in en poraz po podaljšku. Vse to jim je prineslo 11 točk kar jih uvršča na prvo mesto zahodne divizije. Torej odličen start v novo sezono za Kralje, ki so večino tekem odirali pred domačimi gledalci, kar pomeni, da bodo morali odlično formo potrditi tudi na gostovanjih.

Danes so s 5:1 premagali Montreal, ki se je dolgo upiral Kraljem, na koncu pa šele v zadnji tretjini položil orožje.

Canadiensi so prvi povedli v 11. minuti preko Paula Byrona. Za izzenačenje je z igralcem več poskrbel nekdanji član Montreala Michael Cammalleri. V dokaj izzenačeni prvi tretjini je bil pravičen tudi rezultat. V drugi tretjini zadetkov nismo videli so pa zato LA Kingsi večino časa močno pritiskali in iskali zadetek, vendar ga kljub premoči niso dosegli.

Odprlo pa se jim je šele v zadnji, ko so strli odpor izjemno trdoživih nasprotnikov. Zato pa je kar s hattrickom poskrbel mladi komaj 21-letni Šved Adrian Kempe, ki je skoraj, da sam odločil tekmo. V razmaku 11-ih minut je dosegel prve tri zadetke v letošnji sezoni. Drugi zadetek na tekmi za 3:1 pa je dosegel Cammalleri.

Jonathan Quick je zbral 36 obramb. Drugič v letošnji sezoni je brez točk ostal prvi napad Kingsov in s tem tudi Anže Kopitar.