NHL: Šampioni slavili na Floridi, Ovečkin nov rekorder

Liga NHL 21. Okt 20174:30 > 4:38
Mike Ehrmann/Getty Images

Aktualni prvaki lige NHL, Pittsburgh Penguins so zabeležili četrto zmago sezone, potem ko so v gosteh s 4:3 ugnali Florida Pantherse.

Penguinski so po prvi četrtini izgubljali z 0:2. v drugem delu pa popolnoma spreobrnili potek tekme in z goli Jevgenija Malkina, Carterja Rowneya in Sidneya Crosbya povedli. Gol za zmago je tri minute pred koncem srečanja dosegel Conor Sheary.

Z identičnim rezultatom so Washington Capitalsi premagali Detroit Red Wingse. Po nekajkratnih preobratih je bil rezultat na koncu rednega dela srečanja 3:3, v podaljških pa je na sceno stopil najboljši strelec Capitalsov letos, Aleksander Ovečkin, ki je ekipi iz prestolnice prinesel novo zmago.

To je že 20. karierni zadetek ruskega velemojstra v podaljških (liga NHL), s čimer je v tem pogledu prehitel legendarnega Čeha, Jaromira Jagra. Za Ovečkina je to že deseti letošnji gol…

Rezultat 4:3 so videli tudi gledalci na tekmi Winnipeg Jetsov in Minnesote Wild, le da so se tu zmage razveselili domači. San Jose Sharksi so bili na gostovanju pri New Jersey devilsih uspešni (3:0), Vancouver Canucksi pa so Buffalo Sabrese ugnali z dvema goloma Dereka Dorsetta.

Hokejisti Montreala na začetku sezone še vedno ne najdejo poti iz krize. Izgubili so sedmo tekmo zapored, potem ko so morali na domačem ledu priznati premoč Anaheimu (2:6).

Canadiensom ni pomagal niti rekord franšize po številu strelov v eni tretjini. V drugi so jih namreč sprožili kar 30, s čimer so za tri popravili prejšnji najboljši dosežek. Ena zmaga in šest porazov po rednem delu in eden v podaljšku je najslabši izkupiček po prvih osmih tekmah slovite franšize iz Montreala po letu 1941.

Los Angelse našega z zvezdnikom Anžetom Kopitarjem, se bodo nocoj pomerili v Columbusu pomerili proti Blue Jacketsom.