Kopitar in Kralji prvič premagani

Liga NHL 24. Okt 20179:09 > 9:17
Anže Kopitar

Hokejisti Los Angeles Kings so na gostovanju v Torontu doživeli prvi poraz v sezoni v rednem delu lige NHL. Toronto je bil boljši s 3:2.

Anže Kopitar, ki je ob porazu na ledu preživel največ časa med vsemi napadalci – dobrih 22 minut in dobil 55 odstotkov sodniških metov, je tokrat ostal brez točk, še vedno pa ostaja med najboljšo deseterico hokejistov po doseženih točkah v sezoni.

Kralji so tako prekinili niz štirih zmag in zgolj izenačili najboljši začetek sezone v zgodovini kluba. Na uvodnih sedmih tekmah so namreč osvojili trinajst točk, šestkrat so zmagali in enkrat izgubili po podaljšku.

“Začetke tekme je bil takšen, kot smo si želeli, toda v prvi tretjini nismo izkoristili priložnosti. Menim pa, da smo pokazali prave poteze. Prvi ‘power play’ je bil dober, plošček se je dobro pomikal. Imeli smo priložnosti v igri pet na pet, toda ploščka nismo spravili v gol. Prišli so do gola, ki je spremenil potek tekme. Prva tretjina je bila dobra, nismo pa je unovčili,” je razmišljal Kopitar. Kralji so v prvi tretjini proti golu Toronta sprožili 17 strelov, kanadski tekmeci 10, toda en plošček so spravili za hrbet Jonathana Quicka, strelec je bil Matt Martin.

Tyler Bozak je v 35. minuti povišal na 2:0, 58 sekund kasneje je Adrian Kempe znižal. Toda Patrick Marleau je na uvodu tretje tretjine Toronto spet oddaljil. Trevor Lewis je v 53. minuti omilil poraz. Frederik Andersen je pri Torontu zbral 36 obramb..