Kralji spet izgubili, Kopitar tudi tokrat med strelci

Liga NHL 15. Nov 20178:36 > 8:56

Hokejisti Los Angelesa so v noči s torka na sredo proti Vancouvru že po treh minutah in 14 sekundah vodili z 2:0, a na koncu v Staples Centru izgubili z 2:3.

Los Angeles je povedel že v 23. sekundi, ko je zadel Tanner Pearson. Gostitelji so ob igri z igralcem več že na začetku četrte minute podvojili svojo prednost. Gol je dosegel Anže Kopitar in tako svoj točkovni niz podaljšal na devet tekem. To je njegov najboljši dosežev v 12-letni karieri v Ligi NHL, slovenski hokejist pa je po 18 tekmah vknjižil že 22 točk.

Za priključek gosto je v 26. minuti zadel Henrik Sedin, natanko na polovici obračuna pa je izenačil Bo Horvat. Končnih 3:2 za goste je v 45. minuti ob igralcu več postavil Sven BaertschiKralji so tako doživeli tretji zaporedni poraz, a zaradi odličnega začetka sezone še vedno vodijo v pacifiški diviziji.

Junak gostov je bil vratar Anders Nilsson, ki je po slabšem začetku na koncu zaustavil 30 strelov. Na drugi strani je Jonathan Quick zbral 24 obramb.