Kingsi do gladke zmage, Kopitar le "statist"

Liga NHL 19. Nov 20179:52 > 10:04

Hokejisti Los Angelesa so sinoči s 4:0 premagali Florido in končali niz štirih porazov. Matinejo v Staples Centru je zaznamoval prvenec novinca Jonnya Brodzinskija in nepremagan vratar Darcy Kuemper, ki je obranil 24 strelov.

Slovenskega zvezdnika Anžeta Kopitarja tokrat ni bilo med strelci ali podajalci, na gol Panthersov niti enkrat ni sprožil strela, toda njegove pomoči “kralji” sploh niso potrebovali. V prvi tretjini je zadel Tyler Toffoli, na začetku zadnje Jonny Brodzinski, zmago pa sta ob koncu v zadnjih petih minutah potrdila Andy Andreoff in Trevor Lewis.

Darcy Kuemper, sicer rezervni vratar Los Angelesa, je ustavil vseh 24 strelov za osmi “shutout” v karieri in prvega po 21. januarju 2016. Kingsi soz zmago sedaj po 20 tekmah sezone na tretjem mestu zahodne konference. Pred moštvom prvega slovenskega zvezdnika sta le St. Louis in Winnipeg.

Tampa Bay, vodilna ekipa letošnje sezone, je doma izgubila z New York Islandersi, ki so že po prvi tretjini vodili z 0:2, predlanski prvak Chicago pa je z 2:1 ugnal lanske in aktualne prvake Pittsburgh. Junaka sta bila vratar Corey Crawford (35 obramb) in Artem Anisimov, ki je v 49. minuti svoj deseti gol sezone dosegel le 21 sekund po tem, ko je Pittsburgh izenačil.