Kralji zmagujejo tudi brez pomoči Kopitarja

Liga NHL 1. Dec 20176:23 > 6:35
Anže Kopitar

Čeprav je statistika Anžeta Kopitarja tokrat ostala prazna, se je Los Angeles proti Washingtonu (5:2) veselil tretje zaporedne zmage, s katero se je vrnil na vrh pacifiške divizije.

Potem ko so pred tem na osmih tekmah slavili le enkrat, so kralji iz Los Angelesa v noči na petek prišli do tretje zaporedne zmage in se dokončno izvlekli iz mini krize, v katero so padli. Washington je sicer bolje začel srečanje, ko je v peti minuti povedel prek Jevgenija Kuznecova. Isti igralec je v 22. minuti zadel tudi za 2:1, v nadaljevanju pa je bilo vse v znamenju ekipe Anžeta Kopitarja.

Odločilnih je bilo devet sekund v drugi tretjini, ko sta v kratkem razmaku zadela Brodzinski in Jussi Jokinen, za katerega je bil to prvi zadetek po 17. marcu in sploh debitantski v majici Kingsov. Kralji so zmago potrdili v zadnji minuti z goloma Mariana Gaborika in Tylerja Toffolija.

Prvi zvezdnik kraljev Kopitar se tokrat med strelce ali podajalce ni vpisal, a očitno njegovi soigralci lahko zmagujejo tudi brez njegove izdatne pomoči.