Kopitar v polno, Kralji do pete zaporedne zmage

Liga NHL 4. Dec 20179:05 > 9:24
Christian Petersen/Getty Images

Anže Kopitar je za peto zaporedno zmago moštva LA Kings prispeval zadetek in podajo in tako bil najzaslužnejši, da so se s kralji še utrdili na vrhu lestvice svoje divizije. Los Angeles je v United Centru s 3:1 premagal moštvo Chigaco Blackhawks.

Hokejisti LA King so v United Centru na gostovanju prvi gol pričakali šele v zadnji tretjini, v prvih dveh pa sta bila glavna akterja na igrišču oba vratarja, Jonathan Quick je s kralji spet zaklenil vrata in še na četrti tekmi zapored dovolil en gol ali manj nasprotnega moštva.

V zadnji tretjini so prvi zadeli kralji preko Christiana Folina, ki sta mu uspešno asistirala Dustin Brown in slovenski superzvezdnik Anže Kopitar. Brown je le nekaj trenutkov za prvim golom stresel mrežo in popeljal Los Angeles do lepega vodstva z 2:0.

Tudi Chicago se je vpisal na tabelo z rezultatom, potem ko je zadel najboljši posameznik Blackhawksov Jonathan Toews, a je manj kot minuto kasneje in le 50 sekund pred koncem tekme zmago potrdil Anže Kopitar s svojim 14 zadetkom v sezoni.

“Začeli smo, kot smo se dogovorili in narekovali ritem v prvem delu. V drugem smo popustili, a smo imeli v golu zanesljivega Jonathana Quicka. Na koncu smo vendarle našli pot do gola,” je po tekmi dejal kapetan Los Angelesa Anže Kopitar.