Kralji znova zmagali, Kopitar spet odličen

Liga NHL 6. Dec 20177:02 > 7:08

Hokejisti Los Angelesa nadaljujejo z zmagovitim nizom. Po uspešni turneji so tokrat slavili na svojem ledu, kjer je s 5:2 padla Minnesota. Znova je navdušil Anže Kopitar, ki je vpisal kar tri točke.

Gostje so sicer dolgo vodili in do 45. minute držali prednost z 2:1. Los Angeles je izenačil na začetku zadnje tretjine poskrbel Marian Gaborik, ki je izkoristil lepo podajo Anžeta Kopitarja.

Sledila je minuta in pol poezije domačih hokejistov, ko sta za preobrat poskrbela Adrian Kempe in Gaborik. Za končnih 5:2 je z golom v prazno mrežo zadel Kopitar. Slovenski hokejist je bil podajalec tudi pri četrtem golu Los Angelesa in tako dosegel jubilejno 500. podajo v Ligi NHL.

Kopitar je po 29 tekmah pri odličnih 34 točkah, kar na ligaški lestvici točk zadostuje za peto mesto. Pred kapetanom Los Angelesa so le Nikita Kučerov (40), Steven Stamkos (38), Johnny Gaudreau (36) in Blake Wheeler (36).

Za Kralje je to bila že šesta zaporedna zmaga, kar je trenutno najboljši niz v ligi.

“Mislim, da uvodni dve tretjini nismo igrali tako, kot znamo. Zdi se mi, da so to čutili vsi v dvorani. A potem, ko smo pred zadnjo tretjino zaostajali za gol, smo vedeli, da moramo pokazati več. V zadnji tretjini sva z Gaborikom spet ustvarila pravo kemijo na ledu. Pomagalo je, seveda, da smo kmalu po začetku tretjine zadeli, nato pa smo imeli še malo sreče z odbitkom pri zadetku Kempa. Jasno, vzamemo ga. Uspelo nam je tekmo pripeljati do konca. Mislim, da tekmeci v zadnjem delu igre niso imeli veliko priložnosti, saj smo dobro opravili delo,” je za LA Kings Insider po tekmi povedal kapetan kraljev.

Kopitar se je dotaknil še sodelovanja z Gaborikom: “Daš mu plošček tja, kjer ga potrebuje, in največkrat bo tudi zadel. To je to, kar bomo tudi v nadaljevanju sezone najbolj potrebovali od njega.

Los Angeles se je na vrhu Zahodne konference izenačil z Nashvillom, v noči na petek pa bodo Kralji gostili Ottawo.