Kralji leto 2017 zaključili z zmago, Kopitar brez točke

Liga NHL 31. Dec 20179:08 > 9:17

Hokejisti Los Angelesa so na svoji zadnji tekmi v letu 2017 ugnali Vancouver (4:3), junak zmage je bil Tyler Toffoli.

Tekmo so bolje začeli gostitelji, ki so do vodstva prišli po dobrih štirih minutah, a so Kralji že do konca prve tretjine preko Tylerja Toffolia in Mariana Gaborika prišli do popolnega preobrata.

Dolgo je kazalo, da v drugem delu zadetkov ne bomo videli, ko je ob koncu izenačil Nikolaj Goldobin in poskrbel za napeti zadnjo tretjino.

Že po 41 sekundah so se veselili domači navijači, takrat je zadel Nic Dowd. Nekdanji hokejist Los Angelesa je tako na svoji prvi tekmi proti nekdanjim soigralcem dosegel zadetek.

Anže Kopitar in druščina so se znašli v težkem položaju, a hitro prišli do izenačenja. Kyle Clifford je zadel že slabi dve minuti po golu Dowda, tekmo pa je odločil Drew Doughty, ki je postavil končni izid srečanja.

Toffoli je na gostovanju v Kanadi prišel do 17. gola v tej sezoni in se na klubski lestvici strelcev izenačil s kapetanom Kopitarjem, ki na zadnji tekmi v letu 2017 ni prišel do točke.