Calgary usoden za Kopitarjeve kralje

Liga NHL 5. Jan 20189:54 > 9:57

Los Angeles Kings so v noči na petek odlično odprli srečanje proti Calgaryju, povedli z dvema zadetkoma prednosti, na koncu pa vseeno ostali praznih rok, saj so domači spreobrnili izid in slavili s 4:3.

Gostje iz Los Angelesa bi si težko zaželeli boljšega uvoda v srečanje, saj so povedli že v peti minuti, ko je Anže Kopitar podal do Dereka Forborta. Tik pred koncem prvega dela igre je vodstvo kraljev podvojil Tanner Pearson in vse je kazalo na novo zmago ekipe našega najboljšega hokejista, vendar je bil to račun brez Calgaryja.

Domači so v drugi tretjini hitro izenačili, nato še dvakrat zatresli mrežo gostov in zadnjo tretjino pričakali z dvema zadetkoma prednosti. Kralji so se poskušali vrniti v igro, Pearson je v 59. minuti zadel za 3:4, vendar podaljška niso uspeli izsiliti in zmaga je ostala v olimpijskem mestu.