Kralji neuspešni proti lanskim finalistom lige

Liga NHL 7. Jan 20189:39 > 9:51

V ligi NHL so Los Angeles Kings s slovenskim zvezdnikom Anžetom Kopitarjem gostili Nashville Predators. Tokrat so bili boljši lanski udeleženci finala lige. Kings so v zahodni konferenci trenutno na petem mestu.

Kralji so doživeli drugi zaporedni poraz. Tretja ekipa zahodne konference jih je na njihovem ledu premagala z minimalnih 4:3. Kopitar in druščina nikoli niso bili v vodstvu. Hrušičan je tokrat igral 23 minut in pri tretjem zadetku prispeval podajo.

Nashville je v prvi tretjini načel mrežo kalifornijske ekipe. V drugi in zadnji tretjini je bilo na ledu najbolj živahno, saj se je mreža zatresla šestkrat. Sprva je Adrian Kempe izenačil na 1:1, nato pa sta za goste zadela Scott Hartnell in Austin Watson. Druga tretjina se je končala z izidom 3:1.

V četrti minuti zadnje tretjine je Trevor Lewis znižal zaostanek na 2:3, vendar je že dve minuti pozneje Austin Watson vodstvo povišal na 2:4. Kralji so se dvanajst minut pred koncem tekme približali na 3:4, ko je zadel Tyler Toffoli, za izenačenje pa je očitno zmanjkalo moči.

Ljubitelji hokeja so lahko v noči na nedeljo videli ogromno zadetkov. Ne dveh tekmah je padlo kar devet golov. Na obračunu med moštvoma Boston Bruins in Carolina Hurricanes se je mreža zatresla osemkrat. Tekmo je dobila ekipa Bostona, najbolj razpoložen pa je bil Patrice Bergeron, ki je bil uspešen kar štirikrat, ob tem pa prispeval še podajo.