Na mestnem derbiju Kingsom ni pomagal gol Kopitarja

Liga NHL 14. Jan 20186:52 > 7:02

Hokejisti Los Angeles Kings so bili v ligi NHL po tednu dni premora spet na delu; v domačem Staples Centru so gostili mestne tekme Anaheim Ducks. Slednji so povedli z 2:0 in se na koncu veselili tudi zmage s 4:2.

Po tednu dni premora so bili danes znova nadelu Kralji z Anžetom Kopitarjem. Na mestnem derbiju jih je doma čakal obračun proti Anaheim Ducksom. In že na samem začetku se je videlo, da bo tekma “na nož”.

Uvod prve tretjine je bil v znamenju pretepa in kar nekaj izključitev na obeh straneh. Takšen začetek tekme pa je očitno bolj koristil gostom, ki so v 7. minuti srečanja povedli preko Ondreja Kaseja. V zaključku 19. minute pa so gostje izkoristili igralca več in tako povedli že z 2:0, strelec je bil Ryan Kesler.

V drugi tretjini, ki je bila zelo izenačena zadetkov nismo videli. Sledila je tretja v kateri pa so gostje udarili še tretjič, strelec je bil znova Kase. Kingsi so prišli do znižanja v 49. minuti je zadel Nick Shore. Še bolj je svojo ekipo Ducksom približal Kopitar v 53. minuti, ko je zadel za 3:2. Vendar domači do konca tekme niso več uspeli zatresti nasprotnikove mreže, v ta namen so igrali tudi brez vratarja in na koncu prejeli zadetek 59. minuti preko Coreya Perrya. In na koncu izgubili s 4:2.