Kingsi na krilih Kopitarja do preobrata in zmage

Liga NHL 26. Feb 201820:51 > 20:52

LA Kingsi so danes vpisali pomembno zmago v boju za končnico lige NHL. Kralji so na domačem ledu dvorane Staples Center po podaljšku premagali vodilno ekipo zahodne konference Vegas Golden Knights s 3:2. Slovenski as Anže Kopitar je zadel 11 sekund pred koncem in k temu dodal še dve asistenci.

Na eni izmed najpomembnejših tekem so Kingsi prišli do zmage proti eni izmed najboljših ekip v ligi in to na zelo zanimiv način.

Kraljem v zadnjem obdobju nikakor ne steče, to se je do neke mere pokazalo tudi danes, ko v prvih dveh tretjinah niso uspeli doseči zadetka. So ga pa zato gostje v peti minuti, ko je bil uspešen Erik Haula. Gostje iz Vegasa so svojo prednost povečali v 41. minuti, ko je zadel Reilly Smith. Glede na formo domačih se je zdelo, da je tekma že odločena. Vendar domačim se je uspelo vrniti med žive. Najprej so zadeli v 53. minuti z igralcem več, ko je tudi po podaji Anžeta Kopitarja zadel Jeff Carter. Sledili so močni napadi kraljev, ki so poizkušali tudi brez vratarja. Enajst sekund pred koncem tekme se je plošček odil na desno stran, kjer je bil Kopitar in iz težkega položaja zadel za podaljšek.

V podaljšku so bili domači seveda v psihološki prednosti, kar so znali izkoristiti v četrti minuti le tega, ko je z igralcem več spet po podaji Kopitarja tokrat zadel Dustin Brown.

Los Angeles je s pomembno zmago proti neposrednim tekmecem skočil na osmo mesto v razvrstitvi zahodne konference, ki še zagotavlja nastop v končnici. Kralji imajo 73 točk, enako kot Calgary, a dve zmagi več.

Los Angeles v noči na sredo čaka nov obračun z zlatimi vitezi, ko se bosta ekipi na revanši pomerili v Las Vegasu.