Naveza Kopitar-Clifford dokončno pokopala Washington

Liga NHL 9. Mar 201810:07 > 10:10

Los Angeles Kings ostajajo na dobri poti v končnico. Kralji so v noči na petek s 3:1 odpravili Washington in ostajajo na osmem mestu Zahodne konference lige NHL.

Kingsi so povedli v 16. minuti, ko je Alec Martinez silovito sporžil iz modre črte, Jeff Carter pa je bil pred vrati Washingtona dovolj vztrajen, da je plošček spravil v mrežo. Gostje so izid izenačili deset minut kasneje, ko je Jakub Vrana iz neposredne bližine zadel pod prečko. Domači so znova vodili že tri minute kasneje. Strelec prvega zadetka Carter je tokrat podal, med strelce pa se je vpisal Trevor Lewis.

Washington je v zaključku vse stavil v napad in se opekel. Anže Kopitar je v 59. minuti plošček podal v srednjo tretjino, kjer je bil na pravem mestu Kyle Clifford in v prazno mrežo zadel za končnih 3:1.