"Kopi" in soigralci v Arizoni klonili proti kojotom

Liga NHL 14. Mar 20189:20 > 9:29

Po sijajni predstavi in zmagi nad Vancouverjem so ponoči hokejisti Los Angelesa, na čelu s kapetanom Anžetom Kopitarjem, klonili v PHoenixu. Najslabša ekipa lige, kojoti, je bila po kazenskih strelih boljša s 4:3.

Arizona je že takoj nakazala, da ne igra le za čast in slavo in po prvi tretjini vodila z 2:0. V polno sta merilaClayton Keller in Nick Cousins. Tudi po drugi tretjini so domači ohranili prednost dveh zadetkov, obe moštvi sta namreč zadeli po enkrat (V drugi tretjini sta obe ekipi dosegli zadetek (Christian Dvorak je kojote povedel v vodstvo 3:0, znižal je Tanner Pearson).

Ekipa iz Kalifornije je v tretji tretjini pritisnila na gol Arizone in prek Jeffa Carterja najprej znižala, isti igralec pa je po podaji Anžeta Kopitarja dve minuti pred koncem tudi izenačil. Po podaljšku zmagovalec ni bil odločen, zato so sledili kazenski streli.

Priložnost je dobil tudi slovenski zvezdnik, a gola ni zadel, domači so se veselili zmage, ki jim praktično ne pomeni nič, saj so izpadli iz boja za končnico, medtem ko kralje čaka naporen urnik in boj za uvrstitev v playoff.

Naslednje točke bodo skušali vknjižiti v noči na petek, ko bodo gostili ekipo iz Detroita.