Kopitar podajalec pri odločilnem golu za izenačenje

Liga NHL 20. Mar 20189:59 > 10:11

Moštvo Los Angeles Kings je vpisalo pomembno zmago v boju za končnico prvenstva. Kralji so, tudi z odločilno podajo Anžeta Kopitarja, v gosteh v Saint Paulu po podaljšku s 4:3 premagali ekipo Minnesota Wild ter ostajajo med najboljšo osmerico v zahodni konferenci.

Kralji so do vodstva prišli že v prvi tretjini, ko je malce pred koncem le te zadel Tanner Pearson. V 27. minuti so gostje še povečali svojo prednost, med strelce pa se je ob igri z igralcem več vpisal Jeff Carter. Po prednosti dveh zadetkov pa so se prebudili tudi domačini.

Najprej je v 33. minuti znižal Zach Parise, slabo minuto pred koncem pa je za izenačenje poskrbel Eric Staal. V zadnjo tretjino sta se tako ekipi podali z izenačenim rezultatom. Časa na srečanju je bilo vse manj, kazalo je na podaljške, ko je v 58. minuti domače v vodstvo popeljal Joel Eriksson.

Časa je bilo vse manj Kingsi pa so lovili gol za izenačenje in podaljšek in uspelo jim je 47. sekund pred koncem rednega dela. Po podaji Anžeta Kopitarja je podaljške svoji ekipi priboril Dustin Brown.

Tudi v podaljšku dolgo časa zadetkov nismo videli, potem pa je z drugim zadetkom na tekmi, zmagovalca odločil Carter, ki je zatresel mrežo nasprotnika 36. sekund pred koncem in svoji ekipi priboril zelo pomembno zmago v boju za končnico.