Gol in podaja Kopitarja premalo za zmago

Liga NHL 16. Apr 20187:21 > 7:52

V noči iz nedelje na ponedeljek so bile v končnici lige NHL odigrane štiri tekme, Anže Kopitar je s kralji iz Los Angelesa odigral tretjo tekmo prvega kroga na zahodu in še tretjič zapored izgubil proti moštvu Las Vegas Knights.

Hokejisti nove franšize Las Vegas Knights so na gostovanju v Staples Centru pri Anžetu Kopitarju in moštvu Loas Angeles Kings slavili s 3:2 in v prvem krogu serije v končnici povedli že s 3:0 v zmagah. To pomeni, da moštvo iz Las Vegasa le ena zmaga loči od napredovanja v konferenčni polfinale.

Prvi so povedli Kingsi, ko je na sredi prve tretjine v polno zadel Alex Iafallo. V drugem delu tekme ni bilo zadetka, zato pa se je v tretji tretjini razživelo dogajanje, Las Vegas pa je v zadnjem delu tekme zadel kar trikrat preko Codyja Eakina, Jamesa Neala in Williama Karlssona. V zadnji tretjini je za kralje zadel tudi Anže Kopitar in poskrbel za zanimivo končnico, saj je gol zadel le dve minuti pred koncem tekme.

Naslednja tekma bo v noči iz torka na sredo, Kralji bodo v Staples Centru pred domačimi gledalci skušali podaljšati serijo vsaj za še eno tekmo.

Ostali rezultati:

Philadelphia Flyers – Pittsburgh Penguins 1:5 (Pittsburgh vodi z 2:1)

Washington Capitals – Columbus Blue Jackets 4:5 *podaljšek (Columbus vodi z 2:0)

Minnesota Wild – Winnipeg Jets 6:2 (Winnipeg vodi z 2:1)