Zlati vitezi pometli z Los Angelesom

Liga NHL 18. Apr 20188:24 > 8:40

Hokejisti Los Angeles Kingsov so ekspresno zaključili z igranjem v končnici Lige NHL. Vegas je še četrtič zapored zmagal, spet le z enim golom razlike (1:0).

Kralji so v Staples Centru sicer prejeli le en zadetek, ki ga je v 25. minuti dosegel nekdanji član Los Angelesa Brayden McNabb, a bili znova neučinkoviti v napadu.

V vratih Vegasa je spet blestel Marc-Andre Fleury, ki je zaustavil vse poskuse domačih hokejistov. Los Angeles je na štirih tekmah v povprečju dosegel le 0,75 gola na tekmo, prvo in zadnje srečanje serije pa končal celo brez zadetka.

Anže Kopitar je na ledu prebil dobrih 24 minut in sprožil dva strela v okvir vrat, ki pa ju je ustavil Fleury. Po odličnem rednem delu sezone in zares dobri formi, se je sezona zanj končala.

Serije ne moreš zmagati, če dosežeš le tri zadetke. Njihov vratar je res odigral dobro, a imeli smo nekaj priložnosti, ki bi jih morali izkoristiti, a jih nismo. Preprosto nismo dosegli dovolj golov,” je po koncu sezone razlagal Kopitar.