Winnipeg s "petardo" do polfinala zahoda

Liga NHL 21. Apr 20186:58 > 7:00
Hannah Foslien, Getty Images Sport

Hokejisti Winnipeg Jets so si na peti tekmi serije proti Minnesoti uspeli zagotoviti nastop v polfinalu zahodne konference. V peti tekmi serije so zmagali kar s 5 proti 0 in serijo dobili s 4-1.

Zmagovalca je kanadska ekipa odločila že v prvih 12 minutah srečanja, ko je prišla do prednosti 4:0. strelci za Winnipeg so bili Jacob Trouba, Bryan Little, Brandon Tanev in Joel Armia. Piko na “i” je z golom na začetku zadnje četrtine postavil Mark Scheifele.

Jets se bodo za vstop v finale zahoda pomerili proti zmagovalcu duela med Nashville Predators in Colorado Avalanche. Trenutno v seriji s 3-2 vodi ekipa Nashvillea, potem ko je v peti tekmi Colorado zmagal z 2:1.

Na 3-2 v seriji so zmanjšali tudi hokejisti Philadelphie, ki so s 4:2 ugnali aktualne prvake, Pittsburg Penguins. Šesto tekmo bosta ekipi odigrali v nedeljo ob 21. uri. Na zahodu sta si pred Winnipegom napredovanje v prvem krogu že priborila San Jose in Las Vegas, medtem ko na vzhodu ni padla še nobena odločitev.