Po slavju Washingtona znova dvoboj Ovečkin-Crosby

Liga NHL 24. Apr 20189:27 > 9:40

Hokejist Washingtona so v noči na torek v gosteh premagali Columbus (6:3) in si po šesti tekmi zagotovili uvrstitev v konferenčni polfinale.

Washington v tej sezoni znova naskakuje svoj prvi Stanleyjev pokal v zgodovini franšize. Ekipa iz prestolnice je v finalu zaigrala le leta 1998, ko je brez zmage klonila pred Detroitom. Po dobljeni seriji 1. kroga končnice Lige NHL Washington čaka sila neugodni Pittsburgh.

Capitalsi so v seriji proti Columbusu prišli do končnega slavja po tem, ko so že zaostajali z 0:2 v zmagah, a se nato pobrali ter dobili štiri zaporedne tekme.

Gostje so šesto tekmo serije začeli dobro, z zadetkom Dmitrija Orlova. Sledilo je izenačenje preko Nicka Foligna, nato pa je dvakrat udaril Alexander Ovečkin, ki je najprej zadel v 33. minuti in nato še v 49. 32-letnik je za 3:1 zadel s silovitim strelom z leve strani po podaji Johna Carlsona.

Columbus je v zadnji tretjini zaman iskal pot do preobrata. Gostje so v obrambi igrali zelo čvrsto, zanesljiv pa je bil tudi vratar Braden Holtby. Gostiteljem je nekaj upanja vlil zadetek Pierra-Luca Duboisa za 2:3, a sta vse njihove upe hitro pokopala Devante Smith-Pelly in Chandler Stephenson. Colubmus je bil v izgubljenem položaju in je po zadetku Foligna v tretji tretjini pritisnil na vse ali nič. Zadnji žebelj v krsto domače ekipe je s strelom v prazno mrežo zabil Lars Eller.

Columbus po novem neuspehu v končnici Lige NHL ostaja edina ekipa brez dobljene serije v končnici. V letošnji sezoni sta seznam zapustila Winnipeg in novinec v ligi, Vegas.

Glede na to, da sta letos v konferenčni polfinale napredovala Winnipeg in Vegas, Columbus po izpadu na obračunih z Washingtonom ostaja edina ekipa Lige NHL brez dobljene serije v končnici.

Na drugi tekmi je Toronto z zmago proti Bostonu izenačil serijo na 3:3.