Winnipegov korak k finalu – Vegas razbit v 8 minutah

Liga NHL 13. Maj 20184:47 > 4:56
Jason Halstead /Getty Images

Hokejisti Winnipega so na prvi tekmi finala zahodne konference lige NHL izkoristili prednost domačega ledu in s 4:2 premagali Vegas Golden Knights.

Ekipa Jets je odlično začela tekmo in že v osmi minuti povedla s 3:0. Sijajno partijo v domačem moštvu je pokazal Blake Wheeler, ki je sodeloval ob treh od štirih zadetkov, strelci za Winnipeg pa so bili Dustin Byfuglien v 2., Patrick Laine v 7. in Joel Armia v 8. minuti.

Zadetek za 4:1 v drugi tretjini (30. minuta) je dodal še Marc Scheifele in takrat je postalo jasno, da bodo “reaktivci” po prvi tekmi vodili v seriji. Gola za goste iz Nevade sta prispevala Bryden McNabb in William Karlsson.

Druga tekma je na sporedu 15. maja, prav tako v Kanadi. Na vzhodu po prvem srečanju finala Washington proti Tampi vodi. Ekipi Capitals se je posrečilo zmagati na Floridi, tako da imajo “brejk” zaloge.