Debitant v ligi na pragu velikega finala!

Liga NHL 19. Maj 20185:09 > 5:17
Ezra Shaw, Getty Images Sport

Hokejisti Vegasa so na peti tekmi finala Zahoda v končnici Ligi NHL s 3:2 premagali Winnipeg in v seriji povedli s 3:1. Do uvrstitve v veliki finale jih loči le še zmaga.

Zlati vitezi so povedli v 3. minuti, ko je zadel William Karlsson, in prednost držali vse do 30., ko je izenačil Patrik Laine. Veselje Winnipega je trajalo vsega 43 sekund, nato pa je gostitelje znova v vodstvo popeljal Tomas Nosek. Za drugo izenačenje je v 46. minuti poskrbel Tyler Myers, končni izid pa je po protinapadu v 53. minuti postavil Reilly Smith.

V vratih Vegasa je znova blestel Marc Andre Fleury, ki je zaustavil 35 od 37 strelov na gol. Odlični vratar je dosegel že svojo 73. zmago v končnici, po velikem veselju pa miril evforijo in dejal, da misija še ni končana: “Zadnja je vedno najtežja.

Razmišljati moramo kot do zdaj. Moramo se osredotočiti le na vsako naslednjo tekmo in ne misliti preveč naprej,” je še dodal Fleury, ki v končnici blesti s 94,5 odstotno uspešnostjo zaustavljenih strelov.