Kovalčuk prihaja h Kopitarju v LA Kings!

Liga NHL 24. Jun 201818:17 > 18:22

Ruski hokejski zvezdnik Ilija Kovalčuk se vrača v severnoameriško hokejsko ligo NHL in bo v novi sezoni soigralec Anžeta Kopitarja pri Los Angeles Kings. S klubom je podpisal pogodbo za tri sezone.

Klub iz Kalifornije in Kovalčuk sta se za sodelovanje dogovorila včeraj, poroča avstrijska tiskovna agencija Apa.

Petintridesetletni olimpijski prvak Kovalčuk je zadnjih pet let igral za SKA St. Peterburg in v letih 2015 in 2017 osvojil tudi pokal Jurija Gagarina za zmago v ligi KHL. Lani je bil s 63 točkami, 31 goli in 32 podajami, tudi najboljši strelec lige.

Pred tem je Kovalčuk v ligi NHL odigral 848 tekem za Atlanto Thrashers in New Jersey Devils ter dosegel 428 golov. Po neuradnih podatkih naj bi Kovalčuk v Los Angelesu na leto zaslužil 6,25 milijona dolarjev.