Drugi zadetek in prva zmaga Kopitarja

Liga NHL 8. Okt 201810:10 > 10:16

Po porazu na uvodni tekmi, so Los Angeles Kingsi pred svojimi navijači odpravili Detroit s 4:2 in prišli do prve letošnje zmage v ligi NHL. Slovenski zvezdnik Anže Kopitar je dosegel prvi zadetek za kralje.

Kapetan kraljev je mrežo Detroita zatresel v 25. minuti (v polno je meril že na prvi tekmi proti San Joseju), potem ko sta mreži v prvi tretjini mirovali. Gostje so hitro izenačili, saj je zgolj štiri minute kasneje v polno meril Anthony Mantga, a na drugi odmor so s prednostjo vseeno odšli domači. Za vodstvo z 2:1 je v 37. minuti zadel Paul La Due, medtem ko je v 50. minuti v polno meril še Alex Iafallo.

Detroit je na gol zaostanka v 57. minuti znova priključil Dylan Larkin in poskrbel za napeto končnico, v kateri pa je za prvo zmago kraljev v novi sezoni še enkrat zadel Iafallo.

V vratih Los Angelesa je bil tokrat Jack Campbell, ki je zamenjal poškodovanega Jonathana Quicka.