Kralji povedli, a na koncu izgubili

Liga NHL 10. Okt 20189:18 > 9:31

Anže Kopitar je s svojo ekipo kraljev iz Los Angelesa izgubil na tretji tekmi rednega dela sezone lige NHL proti moštvu Winnipeg Jets z 2:1. Domačini iz mesta angelov so povedli v prvi tretjini, potem pa niso več našli poti v vrata Connorja Hellebuycka.

Tekma se je v Staples Centru za domače hokejiste Los Angelesa začela odlično, potem ko je prvič v dresu kraljev zadel legendarni Ilija Kovalčuk in prekinil strelski post na začetku sezone. Kralji so po dobrih šestih minutah igre povedli, a je hitro sledil hladen tuš, saj je Winnipeg le nekaj minut kasneje izenačil rezultat na 1:1, ko je v polno zadel Mark Scheifele.

“Raje zmagujem, kot pa dosegam zadetke,” je bil po tekmi jasen Kovalčuk, ki zaenkrat še ni močno vplival na igro moštva LA Kings, ki je bilo skozi celotno nadaljevanje tekme v podrejenem položaju. V vratih je bil pri Los Angelesu razpoložen Jack Campbell, ki je še na drugi tekmi zapored vpisal več kot 30 obramb, tokrat je končal s 36. Prvi vratar moštva Jonathan Quick je še vedno poškodovan.

V drugi tretjini je edini zadetek dosegel Winnipeg preko Kyla Connorja, v naslednjih 30 minutah igre pa smo videli ogromno lepih priložnosti, a brez zadetkov na eni in drugi strani. Anže Kopitar se je vpisal med podajalce ali strelce.